SEND TEST SMS

نحوه ارسال پیامک صوتی با ایرانسل 1,070 بازدید ۹ آبان ۱۳۹۵

در این مقاله میخواهیم نحوه ارسال پیامک صوتی با ایرانسل را آموزش بدهیم . در واقع این ارسال پیام صوتی فقط برای مشترکین ایرانسل میباشد . برای اچگونگی ارسال پیام بصورت صوتی از طریق سیم کارت های ایرانسل با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی در اختیارتان قرار بگیرد .

نحوه ارسال پیامک صوتی با ایرانسل

نخستین اپراتوری که پیام صوتی را برای مخاطبین خود فعالسازی کرد شرکت ارتباطات ایرانسل بوده است . برای ارسال پیام به صورت صوتی ایرانسل میتوانید با شماره ۷۱۹ از طریق خطوط ایرانسلی خود تماس گرفته و فایل صوتی خود را ضبط کنید . سپس از روش های زیر میتوانید اقدام به ارسال پیام صوتی کنید . لازم به ذکر است فایل صوتی شما نباید بیشتر از ۶۰ ثانیه باشد . حال سوالی ذهن همگان را درگیر خود کرده است که چگونه پیامک صوتی بفرستیم ؟ ، با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه ارسال پیام صوتی با ایرانسل را بیشتر توضیح بدهیم

۴_۳

تماس اتوماتیک و خودکار : در این روش شما به راحتی میتوانید تنظیم کنید که ایا همین الان ارسال شود یا در اینده ، در صورتی که همین الان را انتخاب کنید شماره مخاطب زنگ خورده و پیام به صورت صوتی شما برای ایشان پخش میشود .

ارسال پیامک : مشترکین با استفاده ارسال یک پیامک متنی به مخاطب دریافت کنند او را مطلع کنند که پیام صوتی برایشان ارسال شده است . مخاطبین دریافت کنند نیز میتوانند با شماره گیری شماره ۷۱۹ برای شنیدن پیام های جدید خود و با شماره گیری شماره ۷۲۰ از خطوط قدیمی برای پیامک صوتی قدیمی خود اقدام کنند . لازم به ذکر است مشترکین غیر ایرانسلی نیز میتوانند با شماره گیری شماره ۰۹۳۷۷۲۰۰۰۰۰ پیامک صوتی خود را بشنوند !

پیام چندرسانه‌ای(MMS) (مختص مشترکان ایرانسل) : پیام ضبط شده به صورت یک فایل صوتی برای مشترک ارسال خواهد شد.

نحوه ارسال پیامک صوتی با ایرانسل

مزایا و قابلیت های سرویس پیام صوتی ایرانسل :

  • یکی از مهمترین قابلیت های این سیستم ، امکان تنظیم زمان ارسال است . به فرض مثال شما در حال حاضر پیام صوتی خود را اماده کرده اید اما میخواهید روز بعد این پیام به مخاطب مورد نظر برسد
  • مهمترین ویژکی این نوع سرویس استفاده از شماره چند مخاطب است . در واقع شما میتوانید به چندین مخاطب بصورت همزمان پیام صوتی خود را ارسال کنید . از ارسال خودکار ف پیامک و یا MMS نیز میتوانید استفاده کنید .
  • تعرفه ارسال برای شماره های ایرانسلی ۶۶۹ ریال و برای مشترکین غیر ایرانسلی ۹۲۹ ریال میباشد
  • مشترکین ایرانسلی میتوانند به تمامی مشترکین سایر خطوط صوت ارسال کنند . همچنین در صورتی که سیم کارت شما در دسترس نیست به راحتی میتوانید با خطوط ثابت و یا هر سیم کارت دیگری با شماره گیری شماره ۰۹۳۷۷۱۹۰۰۰۰ پیام صوتی خود را بررسی و گوش کنید .
  • در روش ارسال خودکار ، یکبار با مشترک ایرانسلی تماس گرفته میشود و در صورتی که پاسخگو نباشد از طریق پیامک به ایشان اطلاع داده میشود که صوتی خود را بررسی و گوش کنند .
  • زمانی که مخاطب دریافت کننده پیام صوتی ، پیام صوتی شما را بشنود ، یک پیامک متنی حاوی دلیوری پیام برای شما ارسال میگردد .
  • در صورتی که میخواهید پیام صوتی خود را از طریق پیام چند رسانه برای مخاطب خود ارسال کنید از پیش باید تنظیمات ان را انجام داده باشید . برای دریافت تنظیمات کد دستوری #۱*۴*۵۵۵* را از شماره ایرانسلی خود شماره گیری کنید .
به جای استفاده از سرویس ذخیره شماره تماس گیرنده  که تنها لیستی از شماره های تماس گیرندگان را در اختیار شما قرار می دهد، می توانید با فعال نمودن سرویس پیام گیر صوتی اختصاصی خود در مواقعی که در دسترس نیستند، پیام های گفتاری تماس گیرندگان را دریافت کنید.

سرویس پیامگیر صوتی قابلیت ذخیره ۳۰ پیام ۱۲۰ ثانیه ای را دارد.

مدت باقیماندن پیام ها در پیام گیر صوتی به شکل زیر است:

پیام هایی که شنیده نشده باشند تا ۲ روز؛
پیام هایی که شنیده شده و ذخیره نشده باشند تا ۷ روز؛ و
پیام هایی که شنیده شده و ذخیره شده باشند تا ۷ روز در پیام گیر باقی می مانند.

چگونه سرویس پیام گیر صوتی خود را فعال کنید؟

شما می توانید در هر زمان با شماره گیری کدهای دستوری زیر پیام گیر صوتی خود را فعال کنید:

 

سیم کارت اعتباری
*۵۵۵*۴*۵*۱#
سیم کارت دائمی
*۵۵۵*۴*۵*۱#
از آن به بعد هر زمان که خارج از محدوده پوشش شبکه ایرانسل بوده و یا تلفن همراهتان را خاموش کرده باشید، سیستم پیام های گفتاری تماس گیرندگان را ضبط خواهد کرد.

چگونه سرویس پیام گیر صوتی خود راغیر فعال کنید؟

شما می توانید در هر زمان با شماره گیری کد های دستوری زیر پیام گیر صوتی خود را غیر فعال کنید:
سیم کارت اعتباری
*۵۵۵*۴*۵*۳#
سیم کارت دائمی
*۵۵۵*۴*۵*۳#

چگونه به پیام های خود گوش دهید؟

شما می توانید با شماره ۷۱۰ تماس بگیرید تا از طریق تلفن همراهتان  به پیام های گفتاری ضبط شده گوش دهید.
نکته: درصورت انتقال تماس هایتان به پیام گیر صوتی و یا سرویس  ذخیره شماره تماس گیرنده، دیگر نمی توانید آنها را به یک شماره دیگر منتقل نمایید.
مطلب را دوست داشتید ؟ به اشتراک بگذارید