SEND TEST SMS

بازاریابی بوسیله پیامک

marketing-thumb

بازاریابی بوسیله پیامک

در عصر الکترونیک ابزاری ( بازاریابی بوسیله پیامک )  برای رونق کسب و کار در جهان به وجود آمد که براحتی باعث افزایش فروش این کسب و کار شد . یکی از این ابزار ها پیامک تبلیغاتی است که جایگاه خوبی را به نام خود کرده است . زیرا گوشی موبایل اکثرا در دسترس عموم قرار گرفته است . اکنون در مطالب زیر توضیح میدهیم که کاربرد سامانه پیام کوتاه و بازاریابی پیامکی در ایران در مشاغل و کسب و کارهای مختلف به چه صورتی است . برای مشاهده توضیحات روی شغل مورد نظر کلیک کنید .

سرعت بالای ارسال :پیام کوتاه از جمله روش های اطلاع رسانی و تبلیغات است که سرعت ارسال (پخش) بالایی دارد و سریعا در منظر مخاطب قرار می گیرد. ممکن است یک برنامه مراسمی در تاریخی خاص برگزار شود، فروشگاهی اقدام به حراج کند، مسابقه ای پیامکی برنامه ریزی شود و یا نظر سنجی عمومی انجام گیرد. در حال حاضر پیام کوتاه ، یکی از سریع ترین روش های اطلاع رسانی است.


ماندگاری :پیام کوتاه ارسالی شما برای مدت زیادی در دستگاه های موبایل مشترکین باقی می ماند، چون حجم فیزیکی اشغال نمی کند و بطور کلی نگهداری آن هیچ زحمتی ندارد. فقط باید متن ارسالی به گونه ای جذاب باشد، که شخص با احتمال اینکه ممکن است در آینده به کالا و یا خدمات معرفی شده نیاز پیدا می کند، آن را نگه دارد.


دسترسی سریع :امروزه دستگاه تلفن همراه یکی از وسایل شخصی است، که در بیشتر ساعات شبانه روز در دسترس مشترکین قرار دارد. از این رو مخاطبان به محض اینکه نیاز به بازخوانی متن پیام کوتاه داشته باشند، براحتی این کار را می کنند.

خواندن صد درصد مشترکین :معمولا اکثر مشترکین پیام های دریافتی خود را در نگاه اول می خوانند، و در لحظه خواندن تمام حواسشان را متمرکز در خواندن متن پیام کوتاه می کنند.

عدم نیاز به توزیع کننده :پیام کوتاه از جمله روش های معدود اطلاع رسانی است، که نیازی به ابزارهای توزیع ندارد و با سرعت بسیار بالا و با همان هزینه ی اولیه ارسال، توزیع می شود.

مخاطب هدفمند :یکی از مهمترین مزایای پیام کوتاه این است که قابلیت هدفمند سازی مخاطب را دارد. استفاده از سایر روش های هدفمند مانند تلفن و یا نامه ، زمان بر و هزینه بر است و به نیروی انسانی نیاز دارد.

هزینه متناسب با تیراژ :چاپ کاتالوگ و توزیع آن شاید برای هر مخاطب حدود ۱۰۰ تومان هزینه داشته باشد، اما اگر برای هر نفر دو پیام کوتاه هم ارسال شود، بیشتر از ۲۰ تومان خرج نخواهد داشت. علاوه بر این مدیریت تیراژ در سامانه پیام کوتاه بسیار آسان تر است. شاید هیچ گاه نشود ۱۰۰ برگ کاتالوگ با هزینه مناسب چاپ کرد، اما می توان ۱۰۰ پیام کوتاه فرستاد بدون اینکه تیراژ پایین روی هزینه هر تبلیغ تاثیر منفی داشته باشد. ایران پیامک به منظور دستیابی شما به اهدافتان، سرویس های نرم افزاری، سخت افزاری و تکنولوژی اطلاعات را با راه حل های تجاری یکپارچه کرده است.راه حلی متناسب با تجارت خود، انتخاب نمایید:

      استفاده بهینه از منابع مالی و انسانی اولین گام موثر در مسیر بهره وری است. از بهره وری به عنوان فرهنگ پیشبرد اهداف بر مبنای بهبود رفتارها یاد می شود.

صرفه جویی یک رفتار برای بهره وری محسوب می شود که عملی کردن آن نیازمند تغییرات مداوم در روش های قدیمی و استفاده از ایده ها و ابزارهای نوین است. در برخی نهادها مثل مدارس که مشکل جوابگو نبودن سرانه وجود دارد اهمیت صرفه جویی دو چندان می شود. در یک مدرسه می توان پیام کوتاه را جایگزین بسیاری از فرآیندهای پر هزینه کاغذی نمود.

تکنیک های صرفه جویی پیامکی در منابع:

  • برای ارسال دعوت نامه جلسات اولیا و مربیان به جای استفاده از کاغذ و صرف وقت و هزینه بالا برای تکثیر و توزیع از دعوت نامه پیامکی استفاده کنید.

ولی محترم دانش آموز جلسه انجمن اولیا و مربیان روز سه شنبه ساعت ۱۰در نمازخانه آموزشگاه برگزار میگردد. منتظر قدوم سبزتان هستیم

  • با ارسال پیام کوتاه به همکاران، جلسات شورای دبیران را اطلاع داده و در مقاطع زمانی مختلف زمان برگزاری آن را یادآور شوید.

همکار گرامی جلسه شورای دبیران فردا عصر ساعت ۱۶در دفتر آموزشگاه برگزار میگرد.

  • زمان توزیع کارنامه دانش آموزان را با ارسال پیامک به والدین اعلام کنید.

ولی محترم کارنامه آزمون های نوبت اول، روز دوشنبه بین دانش آموزان توزیع می گردد

  • موارد انضباطی دانش آموزان و درخواست حضور والدین آن ها در مدرسه را با پیامک به صورت مستقیم به والدین اطلاع دهید.

ولی محترم فرزند شما به دلیل نداشتن تکالیف روزانه از کلاس اخراج شد. لطفاً در اولین فرصت با معاون مدرسه تماس بگیرید

  • زمان شروع ثبت نام و فعالیت های فوق برنامه را از طریق پیامک به دانش آموزان و والدین آن ها گوشزد کنید.

ثبت نام کلاس های تست زنی پیشرفته فقط تا پایان هفته فرصت دارید

  • با ارسال یک پیام زمان برگزاری آزمون های مهم را به اطلاع والدین برسانید.

ولی محترم دانش آموز آزمون ریاضی فرزند شما روز یکشنبه آینده به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود

  • حوادث غیرمترقبه و تعطیلی های ناخواسته را با پیامک اطلاع رسانی کنید.

دانش آموزان و والدین گرامی به دلیل ریزش شدید برف فردا مدرسه تعطیل است

  • با ارسال پیامک والدین را پیش از رسیدن دانش آموز به خانه در جریان موفقیت های دانش آموزان قرار دهید.

ولی محترم دانش آموز فرزند شما امروز در مسابقات بسکتبال آموزشگاه های منطقه، افتخارآفرین شده است. به شما صمیمانه تبریک می گوییم

  • در بازه های زمانی مناسب برای دانش آموزان و والدین آن ها پیام های تربیتی و انگیزشی بفرستید.

فریاد کردن فایده ندارد رفتار خودتان را اصلاح کنید همه چیز فرزندانتان درست خواهد شد

  • با ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف به دانش آموزان و والدین نشان دهید مدرسه با آن ها حس مشترکی دارد.

سال تحصیلی به پایان رسید تابستان خوبی داشته باشید

این راه کار ها می تواند باعث ایجاد ارتباطی دو طرفه بین اولیا و مدرسه شود و به طبع آن منجر به بالا رفتن بهره وری در محیط آموزشی خواهد شد.

 اشتراک ۹۹ ساله می فروشید!

اغلب نشریات فارغ از موضوع اصلی فعالیت خود، طیف وسیعی از مردم را مخاطب قرار می دهند از این رو یکی از بهترین ابزارهای اطلاع رسانی هستند. نشریات علمی – تخصصی اعتبار علمی کشور محسوب می شوند؛ نشریات مذهبی تعلیم و تربیت دینی را پی‎گیری می کنند و …
به عبارت دیگر نشریات در حیطه فعالیت خود تأثیر شگرفی در جامعه دارند و حضور قدرتمند آن ها ضامن رشد علمی و فرهنگی است. محبوبیت و بقای هر نشریه علاوه بر محتوای آن به خوانندگان و برآورده شدن خواسته های آنان نیز بستگی دارد. به عنوان مثال خوانندگان هر نشریه علاقه خاصی به ارتباط با مسئولان و نویسندگان آن و ابراز نظرات و دیدگاه های خود دارند اما راهکارهای ارتباطی قدیمی نظیر مکاتبه و ایمیل در عین سابقه مثبتی که دارند، برای افراد پرمشغله جامعه امروزی کاربردی نیستند. سرویس پیام کوتاه راهکاری مناسب و کاربردی برای هر نشریه است که ضمن برقرار نمودن ارتباط مستقیم بین خوانندگان و نشریه مورد علاقه آن ها، پتانسیل کسب درآمد و ایجاد ارزش افزوده را داراست.

تکنیک های فروش اشتراک ۹۹ ساله از سوی ایران اس ام اس پنل به شرح ذیل پیشنهاد می شود:

۱- دریافت سوژه و عناوین مورد علاقه خوانندگان برای چاپ در شماره بعدی.
۲- دریافت مطالب کوتاه و دل نوشته های خوانندگان برای چاپ
۳-اعلام فرارسیدن زمان تمدید اشتراک

مشترک گرامی، اشتراک شما این ماه پایان می یابد.

۴- ترغیب علاقمندان نشریه برای خواندن شماره بعدی از طریق ارسال عناوین مطالب نشریه کمی پیش از انتشار آن.

در شماره جدید می خوانید: مصاحبه با موفق ترین مرد سال

۵- اعلام انتشار و زمان توزیع شماره جدید به خوانندگان

شماره جدید منتشر شد، ویژه نامه نوروزی را از روزنامه فروشی ها بخواهید.

۶- برگزاری مسابقه پیامکی
۷- برگزاری نظرسنجی پیامکی

به نظر شما کدام بخش نشریه جذاب تر است؟ ۱- مصاحبه ویژه ۲- گزارش ۳- سرگرمی ۴- نگارخانه

۸- ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت ها
۹- جذب اسپانسر مالی و کسب درآمد

  استفاده از سامانه پیام کوتاه برای تعامل با ارباب رجوع در سازمان ها و نهاد های دولتی می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات پیش روی سازمان ها باشد و به دنبال آن می تواند مزایای بسیاری به دنبال داشته باشد.

در زیر برخی از کاربرهای مهم پیام کوتاه در سازمان های دولتی را ایرانپیامک به شما تقدیم میکند :

۱- انتشار اخبار سازمان
۲- دریافت انتقادات، پیشنهادات و گزارش های مردمی
۳- فراخوان مراسم و همایش های علمی فرهنگی
۴- نظر سنجی پیامکی با جامعه آماری روشن و قابل استناد
مثال :‌نظر شما درباره نحوه پاسخگویی کارکنان سازمان چیست؟ ۱- خیلی خوب ۲- خوب ۳- متوسط ۴- ضعیف)
۵- ارسال پیام تبریک و تهنیت مناسبت ها
۶- ارسال پیام انگیزشی به کارکنان
۷- اعلام میزان حقوق یا میزان پاداش درنظر گرفته شده آخر ماه برای کارمندان قبل از تحویل فیش
۸- اعلام خدمات خاص برای کارمندان نمونه با توجه به نظر خود کارمندان
۹- ارسال پیامکهای فرهنگی و جذاب بصورت روزانه یا هفتگی برای پرسنل
۱۰- اعلام جلسات مدیران از طریق پیامک با امکان قابلیت گزارشگیری

این سیستم مناسب سازمانهای دولتی است که می تواند جدای از کاربردهایی که ذکر بسیاری از کاربردهای مفید دیگر هم داشته باشد . با راه اندازی این سیستم برای سازمان خود ، شما به جمع سیستم های هوشمند پاسخگویی آنلاین خواهید پیوست …

 اولین سوالی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که آیا شرکت های بازرگانی و خدماتی نیز به پیام کوتاه ایران اس ام اس پنل نباز دارند یا خیر ؟
حال در هشت مورد اساسی ، ایران اس ام اس پنل به شما خواهد گفت که شما نیز به ایران اس ام اس پنل برای اطلاع رسانی های خود نیاز دارید :

۱- عرضه لوازم جانبی کالایی که مشتری خریده است را با ارسال یک پیام به وی اطلاع دهید. مشتری با خواندن این پیام به این باور می رسد که همواره او را به یاد دارید.
مثلا : مشتری گرامی عرضه مدلهای جدید کیف لپ تاپ شروع شد.
۲- لیست کالاهای جدیدی که عرضه می کنید به همراه تخفیفی که برای مشتریان قدیمی در نظر گرفته اید را از طریق پیام کوتاه برای مشتری ارسال کنید. این کار مشتری را به خریدهای بعدی ترغیب می کند.
۳- ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف
۴- هنگامی که شعبه جدیدی افتتاح می کنید یا تسهیلاتی برای فروش کالاها در نظر میگیرید پیام حاوی تغییرات ایجاد شده برای مشتری ارسال کنید. با این روش به مشتری ثابت می کنید به فکر آسایش و راحتی او هستید.
۵- تبریک مناسبتهای خاص مثل تولد و …
۶- استفاده از سیستم پاسخگویی خودکار ایران اس ام اس پنل ،برای ارسال مشخصات کالاهای موجود . مثلا با ارسال عدد ۱ مشخصات کالای X برای مشتری ارسال میشود.

این سیستم مناسب کلیه شرکت های بازرگانی و خدماتی در سرتاسر کشورمان ایران است که می تواند جدای از کاربردهایی که ذکر بسیاری از کاربردهای مفید دیگر هم داشته باشد . با راه اندازی این سیستم برای شرکت خود ، شما به جمع سیستم های هوشمند پاسخگویی آنلاین خواهید پیوست …

  سرویس های متنوع ایران پیامک این قابلیت را به شما می دهد که بتوانید به راحتی برای کلیه مراکز خود از این سیستم استفاده کنید.
یکی دیگر از مکان هایی که این سیستم کاربرد بسیاری دارد در نمایشگاه ها می باشد . برخی از ویژگی های این سرویس برای نمایشگاه ها را می توانید ببینید :

امکانات سامانه پیام کوتاه برای نمایشگاه

۱ – جمع آوری طبقه بندی شده اطلاعات مراجعین در غرفه نمایشگاه به صورت آنلاین
۲ – ارسال پیامک تشکر از حضور به مراجعین غرفه پس از بازدید غرفه
۳ – برگزاری قرعه کشی آنلاین در محل غرفه با ارسال یک عدد به شماره شما توسط مراجعه کننده
۴ – ارسال پیامک کلی و به نام به مراجعین پس از پایان نمایشگاه
۵ – ارسال پیامک به نام برای تبریک اعیاد و مراسم به مشتریان در کمتر از یک دقیقه
۶ – کاهش هزینه های تماس با مشتریان (هر پیامک ۱۰تومان هر تماس با موبایل ۱۴۰ تومان)
۷ – تبریک اتوماتیک تولد مشتریان
۸ – ایجاد کلوب پیامی مشتریان و برگزاری قرعه های کشی ها دوره ای
۹ – Export اطلاعات جمع آوری شده در قالب فایل Excel

 آنچه در این بخش می بینید برخی از هزاران ویژگی سرویس های ایران پیامک برای رستوران ها و سالن های غذایی در سرتاسر کشور می باشد :

۱ – تبریک اتوماتیک تولد مشتریان و ارائه تخفیف به آنها و دوستانشان در روز تولدشان
۲ – درست کردن کلاب پیامکی مشتریان و ارائه تخفیف های ویژه به آنها
۳ – ارسال تشکر از مراجعه به نام اشخاص بعد از آمدن به رستوران
۴ – ارسال تخفیف های ویژه در اعیاد و مراسم به مشتریان
۵ – ارسال پیامک به نام برای تبریک اعیاد و مراسم به مشتریان در کمتر از یک دقیقه
۶ – افزایش ارتباط موثر و ارزان با مشتریان
۷ – گرفتن منو غذا توسط مشتری با ارسال یک عدد به شماره اس ام اس شما

 شما می توانید با دریافت یک سرویس پیام کوتاه از ایران پیامک برای هر یک از شعب بانک خود اقدام به تبلیغات و فضاسازی های تبلیغاتی در یک شهر یا یک منطقه نمایید . آنچه در ادامه خواهید خواند برخی از ویژگی های سرویس پیام کوتاه برای بانک ها می باشد .

سامانه پیام کوتاه برای موسسات مالی و صندوق ها

۱- اعلام افتتاح حساب – اعلام موجودی به روز
۲- اعلام قرعه کشی ها – اعلام اسامی برندگان – اعلام جوایز قرعه کشی
۳- اعلام شرایط وام – سپرده گذاری ها
۴- ارسال و دریافت پیامک جهت ارائه انتقادات و پیشنهاد ها
۵- ارسال و دریافت نیازهای سیستم بانکی
۶- ایجاد نظرسنجی برای رضایت مندی مردم از انجام طرح و ارائه خدمات
۷- ارسال پیام های تبریک وتسلیت به اعضا ،همکاران و…
۸- دعوت اعضاء و همکاران به جلسات و سمینارها
۹- ایجاد سامانه دریافت شکایات، انتقادات و پیشنهادات
۱۰- ارسال بخشنامه ها و مصوبات به واحدهای زیر مجموعه و کارکنان
۱۱- رسیدگی به درخواستهای واصله از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۱۲- اعلام جلسات کاری به همکاران
۱۳- ارسال آخرین اخبار به کارکنان
۱۴- ارسال پیامهای هشداری به عموم
۱۵- اعلام اخطار به مشتریان جهت اقساط معوقه
۱۶- و . . .

 در بازار امروز موفقیت در فروش بستگی به جلب اعتماد و کسب رضایت مشتری دارد.
مطالعات نشان می دهد هزینه جذب مشتری جدید ۳ تا ۳۰ برابر حفظ مشتریان قبلی است، بنابراین برای بالا بردن فروش بایست طوری رفتار کرد که با تثبیت لبخند رضایت بر چهره مشتری خریدهای بعدی وی نیز تضمین شود. در اغلب سمینارها و کارگاه های آموزشی و مقالات بر مشتری مداری تأکید می شود اما راهکار مشخص و مدونی برای اجرای آن ارائه نمی گردد.
پیام کوتاه تأثیرگذارترین ابزار برای بالا بردن میزان فروش از طریق حفظ مشتریان قبلی است.

تکنیک های مشتری مداری پیامکی برای فروش بیشتر از سوی ایرانپیامک پیشنهاد می شود :

۱- هنگام صدور فاکتور برای مشتری شماره تلفن همراه وی را ثبت کنید تا فرآیند مشتری مداری آغاز شود.
۲- چند دقیقه پس از خروج مشتری از فروشگاه با ارسال پیامی از او تشکر کنید. این کار باعث می شود احساس کند برای او ارزش قائل هستید.

مشتری گرامی از اعتماد شما متشکریم.

۳- عرضه لوازم جانبی کالایی که مشتری خریده است را با ارسال یک پیام به وی اطلاع دهید. مشتری با خواندن این پیام به این باور می رسد که همواره او را به یاد دارید.

مشتری گرامی عرضه مدل های جدید کیف لپ تاپ آغاز شد

۴- لیست کالاهای جدیدی که عرضه می کنید به همراه تخفیفی که در نظر گرفته اید از طریق پیام کوتاه برای مشتری ارسال کنید. این کار مشتری را به خریدهای بعدی ترغیب می کند.

فروش ویژه نسل جدید آبمیوه گیری وغذاساز ۱۰% تخفیف ویژه برای مشتریان قدیمی

۵- با ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف به مشتری نشان دهید با او احساس مشترکی دارید.

سال نو مبارک

۶- هنگامی که شعبه جدیدی افتتاح می کنید یا تسهیلاتی برای فروش کالاها در نظر می گیرید پیام حاوی تغییرات ایجاد شده برای مشتری ارسال کنید. با این روش به مشتری ثابت می کنید به فکر آسایش و راحتی او هستید.

فروش اقساطی بدون چک ویژه مشتریان قدیمی

 سامانه ارسال پیام کوتاه برای کارخانجات و مراکز صنعتی

نیروی انسانی مهم ترین عامل پیروزی و موفقیت در هر زمینه ای است. هر فرد برای انجام فعالیت به دو بال دانش و انگیزه نیاز دارد. در شرایط امروز اغلب کارکنان با حداقل دانش لازم برای تصدی مشاغل پذیرفته می شوند و در ضمن خدمت می توانند آموزش های تکمیلی را فرا بگیرند. موضوع مهم تر انگیزش کارکنان است. علاوه بر انگیزه های ارتقاء شغلی و افزایش دستمزدها موارد دیگری با قابلیت انگیزش بالا وجود دارند. محیط کار شاداب، توجه به نظرات و علایق کارکنان، فعالیت های جمعی خارج از محیط کار و حمایت معنوی از خانواده های کارکنان قدرت انگیزشی قابل توجهی دارند. ارسال پیام کوتاه به کارکنان و حتی خانواده های آن ها همچنین برگزاری نظرسنجی و مسابقه پیامکی، راهکارهایی مناسب و اقتصادی برای انگیزش هستند.

تکنیک های انگیزش پیامکی برای افزایش بازدهی کارکنان

۱- ساعتی پیش از حضور کارکنان در محل کار با یک پیام انگیزشی، روحیه آنان را برای شروع کار تقویت کنید.

          با استعداد متوسط اما پشتکار قوی به هر چه بخواهید می رسید

۲- دقایقی پس از خروج کارکنان از محیط کار با ارسال پیامی از حسن انجام کار آنان تشکر کنید تا بدانند ارزش وجود آن ها را درک می کنید.

         همکار گرامی با تلاش شما یک گام دیگر به موفقیت نزدیک شدیم

۳- از کارکنان بخواهید ایده ها و انتقادات خود را از طریق پیام کوتاه با شما در میان بگذارند.
۴- با ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف به کارکنان نشان دهید با آن ها حس مشترکی دارید.

        عید سعید فطر مبارک

۵- موفقیت های کاری مجموعه را با ارسال پیامی به کارکنان تبریک بگویید تا آن ها احساس مالکیت داشته و خود را در موفقیت ها شریک بدانند.

       اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۹۰۰۰ بدون تلاش همکاران سخت کوشی مثل شما امکانپذیر نبود برای داشتن چنین همکارانی به خود می بالیم

۶- در مناسبت های زمانی مختلف با برگزاری مسابقه پیامکی و اهدای جایزه شور و نشاط را به محیط کار تزریق کنید.

       جنگ صد ساله چقدر طول کشید؟ ۱- ۹۶ سال ۲- ۱۰۰ سال ۳- ۱۱۶ سال ۴- ۱۵۰ سال شماره پاسخ مورد نظر را برای ما پیامک بزنید

۷- با ارسال پیام به خانواده های کارکنان از آن ها تشکر کنید که با حمایت عاطفی خود به پیشرفت و ارتقاء مجموعه کمک می کنند.

      امروز نان آور خانواده را در آغوش بگیرید هیچ چیز به اندازه آغوش شما او را دلگرم نمی کند

علاوه بر اقدامات انگیزشی میتوانید استفاده های دیگری ازسامانه پیام کوتاه داشته باشید که به چند مورد از آن ها در زیر اشاره می کنیم:
الف: برقراری تعامل کاملا دو طرفه با عوامل و کارکنان بخش های مختلف کارخانه و سا مرکز تولیدی
ب: بهره گیری از اس ام اس برای انتشار اخبار مربوط به مجموعه
ج:معرفی محصولات جدید به مشتریان خاص و یا عموم جامعه مصرف  کننده
د: اعلام اخبار مربوط به تخفیف ها و شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه ها
ه :بازاریابی از طریق ارسال پیامک به مشاغل همکار و وابسته

امروزه رضایت مشتری از خدماتی که دریافت نموده است کافی نیست، مشتری باید وفادار شود. وفاداری بدان معناست که مشتری بدون هیچ گونه تشویقی برای دریافت خدمات جدید برانگیخته و مشتاق باشد و زمانی حس وفاداری شکل می گیرد که رابطه مشتری و فروشنده دارای ارزش دو طرفه باشد بدان معنا که هر دو سود ببرند.

مشتری وفادار نقش تبلیغات زنده را بازی می کند، فروشنده را تمجید می کند و او را به دیگران پیشنهاد می دهد. اما ارائه خدمات مطلوب به تنهایی نمی تواند وفادار ماندن مشتری را تضمین کند زیرا قیمت رقابتی و تبلیغات همواره وی را تحت تأثیر قرار می دهند. برای وفادار سازی مشتری بایست در کنار ارائه خدمت احساسات و علایق وی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

یکی از ساده ترین راهکارهای وفادارسازی مشتریان ارسال پیام کوتاه در طول دوره ارائه خدمت به وی و پس از آن است. در یک آژانس مسافرتی مشتریان وفادار هستند که با حضور خود یا تشویق دیگران تورها را پر می کنند.
تکنیک های پیامکی برای جذب توریست:

۱هنگام ثبت نام یا صدور بلیط شماره تلفن همراه مسافر را بگیرید تا همسفر پیامکی او شوید.

۲- چند ساعت قبل از حرکت با ارسال پیامی به مسافر، ساعت حرکت و محل حضور وی را یادآور شوید.

۳- چند دقیقه پس از حرکت برای مسافر پیامی ارسال کرده و برای او سفر خوشی آرزو کنید.

۱۰ ساعت دیگر در مشهد خواهید بود سفر خوشی داشته باشید.

۴- اندکی پس از رسیدن مسافر به مقصد با پیامک به او خوش آمد بگویید.

۵- در طول برنامه های تور و متناسب با محل های مختلف برنامه ها را به اطلاع مسافر برسانید.

بازدید از چند مکان تاریخی ساعت حرکت: ۹صبح محل اجتماع: لابی هتل

۶- پس از مراجعت مسافر به شهر خود با ارسال پیامی از همراهی او در سفر سپاسگزاری کرده و میزان رضایت وی را جویا شوید.

مشتری گرامی از همراهی شما سپاسگزاریم.

اگر از خدماتی که دریافت نموده اید راضی هستید عدد ۱ و اگر رضایت ندارید عدد ۲ را پاسخ دهید

۷- در بازه های زمانی مختلف تورهای جدید را به همراه تخفیفی که در نظر گرفته اید، به اطلاع مشتریان قبلی برسانید.

تور ۲۱ روزه چین با تخفیف ۱۰ درصدی برای مشتریان قبلی

۸- با ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف به مشتریان قبلی نشان دهید با آن ها حس مشترکی دارید.
فرخنده باد بر همگان مقدم بهار نوروز جاودانه ترین جشن روزگار نوروز مبارک

 آنچه در مشاهده می کنید نشانگر نقش موثر و مفید سیستم پیام کوتاه  ایران پیامک در مراکز فرهنگی و آموزشی است :

۱- پس از خروج ثبت نام کنندگان میتوان پیامکی ارسال کرد جهت تشکر از حسن انتخاب آنها.
این پیام میتواند در قالب یک پیام فرهنگی یا آموزشی باشد. مثلا: با استعداد متوسط اما پشتکار متوسط به هر چه بخواهید می رسید.
۲- از آنان بخواهید ایده ها و انتقادات خود را از طریق پیام کوتاه با شما در میان بگذارند.(صندوق انتقادات)
۳- با ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف به آنها نشان دهید با آن ها حس مشترکی دارید.(ماژول مناسبتها)
۴- موفقیت هایی را که کسب کرده اند با ارسال پیامک به آنها یادآور شوید.
۵- در مناسبتهای زمانی مختلف با برگزاری مسابقه پیامکی و اهدای جایزه ارتباط خود را با آنها حفظ نمایید.
۶- ارسال پیامک برای دعوت برای شرکت در جلسه،‌ همایش یا برنامه هایی که مرکز برای اعضا یا خانواده ها در نظر گرفته است.
۷- ارسال پیامک برای اطلاع رسانی از دوره های جدید قابل ارائه با ذکر تاریخ و ساعت جهت ثبت نام

 آنچه در ادامه می خوانید تعدای از کاربرد های پیام کوتاه برای دفاتر امام جمعه می باشد :

۱- ارسال پیام جهت دعوت عموم به شرکت در راهپیمایی،نماز جمعه،مراسمات مذهبی و . . .
۲- ارسال پیام جهت معرفی و تشویق اسوه های اخلاقی و تربیتی
۳- تقویت مبانی دینی و اعتقادی و تحکیم پایه های معرفتی از طریق ارسال پیام کوتاه
۴- ارسال پیام جهت گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و اقامه شعائر اسلامی
۵- ایجاد ارتباط متقابل بین مردم و امام جمعه از طریق ارسال و دریافت پیام
۶- همکاری و هماهنگی در جهتاجرای برنامه ها با دیگر ستادها و موسسات
۷- ارسال پیام جهت ارائه خدمات معنوی و ارشادی به عموم
۸- جلب مشارکت های مردمی در اجرای برنامه ها از طریق ارسال و دریافت پیام
۹- اعلام برگزاری مراسمات و جلسات به اعضاء و عموماز طریق ارسال و دریافت پیام
۱۰- ارسال پیام های تبریک و تسلیت به عموم
۱۱- اطلاع رسانی در مواقع ضروری (جلسات فوق العاده،شرایط غیر مترقبه و . . . )
۱۲- برگزاری نظرسنجی جهت پیشبرد اهداف دفاتر امام جمعه
۱۳- ایجاد سامانه دریافت انتقادات و پیشنهادات
۱۴- و . . . .

 شما در این بخش می توانید برخی از ویژگی های پنل پیامک برای فرمانداری ها را مشاهده کنید :

۱- هماهنگی اداری بین اعضا ء فرمانداری ، بخشداریها و واحدهای ذیربط از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۲- اعلام جلسات کاری به همکاران و اعضا
۳- ارسال آخرین اخبار به کارکنان و واحدهای ذیربط
۴- ارسال بخشنامه ها و مصوبات به کارکنان و واحدهای ذیربط
۵- ارسال پیامهای تبریک و تسلیت به اعضاء و همکاران
۶- اطلاع رسانی در مواقع ضروری (جلسات فوق العاده،شرایط غیر مترقبه و . . .)
۷- هماهنگی با شوراها در زمینه امورساماندهی و مساعدت از طریق سامانه پیام کوتاه
۸- ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولین از طریق ارسال پیام کوتاه
۹- ارتباط مستمر از طریق پیام کوتاه با مراکز فرهنگی / آموزشی و دانشگاهی
۱۰- ابلاغ دستور العمل و ارائه گزارشهای لازم از طریق ارسال پیام کوتاه
۱۱- برگزاری نظر سنجی جهت پیشبرد اهداف فرمانداری
۱۲- ایجاد سامانه دریافت شکایات،انتقادات و پیشنهادات

 برخی از قابلیت های سرویس پیام کوتاه ایران پیامک برای شرکت های تجاری به شرح ذیل می باشد :

۱٫ ارسال پیامک اتوماتیک به شما و مشتری برای یادآوری قرار جلسه یا تاریخ های مهم
۲٫ ارسال تشکر از تماس به نام اشخاص بعد از تماس با دفتر
۳٫ ارسال پیامک به نام برای تبریک اعیاد و مراسم به مشتریان در کمتر از یک دقیقه
۴٫ کاهش هزینه های تماس با مشتریان (هر پیامک ۱۰تومان هر تماس با موبایل ۱۴۰ تومان)
۵٫ تبریک اتوماتیک تولد مشتریان
۶٫ افزایش ارتباط موثر و ارزان با مشتریان
۷٫ ایجاد کلوب پیامی مشتریان و برگزاری قرعه های کشی ها دوره ای
در هر حرفه ای فعالیت می کنید میتوانید اطلاعات مربوط به حرفه خود را از طریق مطالب موجود در بخش بازاریابی پیامکی مشاهده نمایید و از راه کار های بازاریابی به وسیله اس ام اس بهره مند گردید.
شرکت های تجاری می توانند در بخش پکیج های کاربری اس ام اس تبلیغاتی با پیام کوتاه برای شرکت های تجاری و تعرفه های آن آشنا شوید. تعرفه ها را مقایسه کنید با امکانات گسترده بانک های اطلاعاتی ما آشنا شوید و از طریق آن ها با همکاران و دیگر ارائه دهندگان خدمات مشابه خدمات خود در ارتباط باشید .

 برخی از ویژگی های سرویس ایران پیامک برای سالن های تصویر برداری – آتلیه ها و عکاسی ها به شرح ذیل می باشد :

۱ – ارسال پیامک اتوماتیک به شما و مشتریان برای یادآوری قرار جلسه یا تاریخ های مهم
۲ – ارسال تشکر از تماس به نام اشخاص بعد از تماس با آتلیه
۳ – ارسال پیامک به نام برای تبریک اعیاد و مراسم به مشتریان در کمتر از یک دقیقه
۴ – کاهش هزینه های تماس با مشتریان (هر پیامک ۱۰ تومان هر تماس با موبایل ۱۴۰ تومان)
۵ – قرار دادن امکان پیگیری سفارش به مشتریان از طریق ارسال اس ام اس به شماره شما
۶ – درست کردن کلاب پیامکی مشتریان و برگزاری قرعه کشی های ماهانه
۷ – افزایش ارتباط موثر و ارزان با مشتریان

رسانه ای مستقل دارید!

امروزه در سازمان ها نیاز به شناخت و درک متقابل برای ایجاد رابطه بهینه و توسعه تفاهم با دیگر نهادها و عموم مردم به عنوان یک اصل اساسی پذیرفته شده است. این فرآیند که به منظور تسهیل حرکت در مسیر نیل به اهداف سازمانی شکل می گیرد، روابط عمومی نام گرفته است. روابط عمومی با شناسایی امکانات و شرایط محیط بیرون سازمان و پیوند دادن آن ها با شرایط درونی، می تواند اجرای فرامین و پیگیری اهداف سازمان را آسان تر نموده و ارتباط تأثیرگذاری با جامعه برقرار نماید. روابط‏ عمومی هوشمند با استفاده از تکنولوژی های روز ارتباطی فضای حاکم بر محیط درون سازمانی را مدیریت می کند و جریان اندیشه سازی و تصمیم گیری های اجتماعی را در جهت اهداف و منافع سازمان تحت تأثیر قرار می دهد. یکی از ابزارهای کارآمد ارتباطی که می تواند به عنوان رسانه مستقل و با نفوذ هر سازمان به کار گرفته شود سامانه پیام کوتاه است.

تکنیک های به کار گیری رسانه پیام کوتاه در روابط عمومی سازمان ها از سوی ایران اس ام اس پنل به شرح ذیل ارائه می شود :

۱- انتشار اخبار سازمان

بازدید استاندار محترم و هیئت همراه از سازمان، فردا ساعت ۹صبح. حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه موجب امتنان است.

۲- دریافت پیشنهادات، انتقادات و گزارش های مردمی

۳- فراخوان مراسم و همایش های علمی فرهنگی

۴- افکارسنجی پیامکی با جامعه آماری روشن و قابل استناد

نظر شما درباره نحوه پاسخگویی کارکنان سازمان چیست؟    ۱- خیلی خوب     ۲- خوب     ۳- متوسط     ۴- ضعیف

۵- ارسال پیام تبریک و تهنیت مناسبت ها

۶- ارسال پیام انگیزشی به کارکنان

۷- ارسال پیام های تربیتی به خانواده های کارکنان

هدف تربیت مطیع نمودن کودک نیست بلکه یاری رساندن به کودک است تا خود را در بیابد.

 سرویس مخصوص آموزشگاه های رانندگی به ایرانپیامک افزوده شد .
سیستمی مناسب آموزشگاه های رانندگی در سرتاسر ایران …

شما می توانید با خرید این سرویس از امکانات زیر بهرمند شوید :

۱- شناسایی و بررسی نیازها و امکانات آموزشگاه از طریق ارسال و دریافت پیام
۲- ارسال پیام جهت تشویق افراد برای ثبت نام در آموزشگاه رانندگی
۳- اعلام شرایط ثبت نام برای متقاضیان آموزش رانندگی
۴- ارسال و دریافت پیام جهت ارائه مشاوره و راهنمایی برای متقاضیان
۵- ایجاد ارتباط دوطرفه بین متقاضیان و آموزشگاه از طریق ارسال و دریافت پیام
۶- اعلام شروع کلاسهای تئوری/عملی از طریق سامانه ارسال پیام
۷- تهیه و جمع آوری آمار ثبت نام/قبولی ویا چند دوره ای بودن متقاضیان از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۸- ارسال پیام هشداری و آموزشی برای متقاضیان و رانندگان
۹- اطلاع رسانی در مواقع ضروری(جلسات فوق العاده،شرایط غیر مترقبه و تغییر ساعات کلاس…)
۱۰- رسیدگی به درخواستهای واصله از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۱۱- ارسال پیام جهت هماهنگی بین ساعات آموزشی برای متقاضیان و رانندگان آموزشگاه
۱۲- سازماندهی و گروه بندی متقاضیان از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۱۳- معرفی خدمات و امکانات آموزشگاه به عموم از طریق سامانه پیام کوتاه
۱۴- ارسال پیام تبریک و تسلیت به اعضاء و همکاران و متقاضیان
۱۵- برگزاری نظرسنجی جهت پیش برد اهداف آموزشگاه رانندگی
۱۶- ایجاد سامانه دریافت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

این سیستم مناسب آموزشگاه های رانندگی است که می تواند جدای از کاربردهایی که ذکر بسیاری از کاربردهای مفید دیگر هم داشته باشد . با راه اندازی این سیستم برای آموزشگاه رانندگی شما ، شما به جمع سیستم های هوشمند پاسخگویی آنلاین خواهید پیوست …

 تعدای از کاربرد های پیام کوتاه برای جمعیت هلال احمر
ایران پیامک به عنوان اولین شرکت تخصصی پیام کوتاه در کشور ، با توجه به راه اندازی سیستم های تخصصی خود برای سازمان ها و نهادهای مختلف ، سیستم پیام کوتاه مخصوص سازمان های جمعیت هلال احمر را راه اندازی نموده است .

این سرویس دارای امکانات ذیل می باشد :

۱ – معرفی فعالیت های جمعیت هلال احمر به جامعه از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه
۲ – جلب همکاری مردم و نهادها در هلال احمر از طریق ارسال پیام
۳ – ارسال پیام جهت معرفی خدمات اجتماعی و اهداف و برنامه های سازمان هلال احمر
۴ – ارسال پیامهای تبریک و تسلیت و تسکین آلام بشری برای عموم
۵ – اطلاع رسانی در مواقع ضروری
۶ – عضو گیری از بین نوجوانان و جوانان داوطلب از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۷ – تهیه و جمع آوری آمار متقاضیان داوطلب امدادگر
۸ – تنظیم برنامه بازدید مردم از فعالیت ها و خدمات انجام شده توسط سازمان هلال احمر از طریق ارسال پیام
۹ – سازماندهی و اعلام گروه ها و واحدهای سازمانی از طریق ارسال پیام
۱۰ – معرفی خدمات امدادی در هنگام بروز حوادث و سوانح از طریق ارسال پیام
۱۱ – اعلام جلسات کاری به اعضاء و همکاران
۱۲ – برگزاری نظرسنجی جهت پیشبرد اهداف سازمان هلال احمر
۱۳ – ایجاد سامانه دریافت انتقادات و پیشنهادات
۱۴ – نظر سنجی عمومی جهت رضایت مندی عموم از عملکرد جمعیت هلال احمر
۱۵ – و ….

این سیستم مناسب سازمان های هلال احمر است که می تواند جدای از کاربردهایی که ذکر بسیاری از کاربردهای مفید دیگر هم داشته باشد . با راه اندازی این سیستم برای سازمان خود ، شما به جمع سیستم های هوشمند پاسخگویی آنلاین خواهید پیوست …

 پیام کوتاه برای بیمه نامه ها

در زیر به برخی از فوائد سیستم پیام کوتاه ایرانپیامک برای دفاتر بیمه اشاره می کنیم :

۱- ارسال پیامک در مورد امتیازات شرکت بیمه ای (تخفیفات و موارد تعریف شده)
۲- ارسال پیامک برای تشکر از مشتریانی که بیمه شما را انتخاب کرده اند .
۳- ارسال پیامک در خصوص پایان قرارداد (ماژول مناسبتها)
۴- اعلام سررسید بیمه مشتری با ارسال یک پیامک
۵- ارسال پیام تبریک به مناسبتهای خاص به مشتریان
۶- اطلاع رسانی به مشتریان در مواقع اتمام دوره بیمه و تمدید آن
۷- اطلاع رسانی به مشتریان و متقاضیان در مورد خدمات جدید بیمه ای
۸- ارتباط دو طرفه با مشتری و دریافت پیشنهادات و نظرات مشتری
۹- آگاهی مشتریان از وضعیت بیمه خود در هر لحظه از شبانه روز فقط با ارسال یک پیام کوتاه
۱۰- برگزاری نظرسنجی ومسابقات
۱۱- ارسال پیامک تبلیغاتی برای نمایندگی خود
۱۲- ارسال پیامک برای گروه خاص
۱۳- ارسال پیامک برای منطقه خاص
۱۴- ارسال پیامک برای کد خاص

این سیستم مناسب دفاتر بیمه است که می تواند جدای از کاربردهایی که ذکر بسیاری از کاربردهای مفید دیگر هم داشته باشد . با راه اندازی این سیستم برای دفتر بیمه و کارگزاری بیمه خود ، شما به جمع سیستم های هوشمند پاسخگویی آنلاین خواهید پیوست …

 شما می توانید در این بخش تعدای از کاربرد های پیام کوتاه برای سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی را مشاهده نمایید :

۱- شناسایی و بررسی امکانات سازمان از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۲- ارسال پیام جهت پیشبرد اهداف سازمان
۳- برگزاری گردهمایی های فرهنگی از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۴- گردآوری و طبقه بندی کلیه مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی از قبیل : فیلم،کتاب،تصویر
۵- نظارت بر فعالیت های فرهنگی ، هنری تبلیغاتی از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۶- ارسال پیام جهت برنامه ریزی فرهنگی تبلیغی در جهت همکاری بیشتر مردم با دولت
۷- ارسال و دریافت پیام جهت ایجاد گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی
۸- شناسایی و تشویق کلیه آثار علمی ، فرهنگی و هنری موًثر در توسعه فرهنگ دینی
۹- جلب مشارکت های مردمی در اجرای برنامه ها از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۱۰- اعلام برگزاری مراسمات و جلسات کاری و عمومی از طریق سامانه ارسال و دریافت پیام
۱۱- ارسال پیامهای تبریک و تسلیت به اعضاء و همکاران
۱۲- اطلاع رسانی در مواقع ضروری (جلسات فوق العاده ، شرایط غیر مترقبه و . . .)
۱۳- برگزاری نظرسنجی جهت پیشبرد اهداف سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی
۱۴- ایجاد سامانه دریافت شکایات،انتقادات و پیشنهادات

شما می توانید با تهیه این سرویس بسیاری از نیازهای سازمانی و غیرسازمانی خود را برطرف سازید .

 آنچه در این بخش می خوانید از مهمترین قابلیت های سیستم پیام کوتاه ایران پیامک برای دارالترجمه ها می باشد .

۱ – ارسال پیامک اتوماتیک به شما و مراجعین برای یادآوری قرار جلسه یا تاریخ های مهم
۲ – آموزش و اطلاع رسانی به مشتریان در مورد قوانین جدید
۳ – ارسال تشکر از تماس به نام اشخاص بعد از تماس با دفتر
۴ – ارسال پیامک به نام برای تبریک اعیاد و مراسم به مشتریان در کمتر از یک دقیقه
۵ – کاهش هزینه های تماس با مشتریان (هر پیامک ۱۱ تومان هر تماس با موبایل ۱۷۰ تومان)
۶ – تبریک اتوماتیک تولد موکلین
۷ – افزایش ارتباط موثر و ارزان با مراجعین

 آنچه در ادامه می خوانید برخی از ویژگی های سرویس پیام کوتاه ایران پیامک برای باشگاه های ورزشی می باشد :

۱ – تبریک اتوماتیک تولد ورزشکاران و ارائه تخفیف به آنها و دوستانشان در روز تولدشان
۲ – درست کردن کلاب پیامکی ورزشکاران و ارائه تخفیف های ویژه به آنها
۳ – ارسال تشکر از مراجعه به نام اشخاص بعد از آمدن به باشگاه
۴ – ارسال پیامک به نام برای تبریک اعیاد و مراسم به ورزشکاران در کمتر از یک دقیقه
۵ – افزایش ارتباط موثر و ارزان با مشتریان
۶ – گرفتن هزینه باشگاه توسط مشتری با ارسال یک عدد به شماره اس ام اس شما
۷ – برگزاری قرعه کشی های ماهانه در باشگاه

  نکته هایی از بازاریابی پیامکی در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها

۱-    دادن تخفیف به مناسبت مراسم خاص
در زمان های خاص میتوانید با ارسال پیامک تبریک به آن ها و در نظر گرفتن تخفیف ویژه ی مناسبتی، مشتریان خود را به استفاده از امکانات خود تشویق کنید. بهترین نمونه از تخفیفات میتواند شامل عروس و داماد ها باشد.
۲-    تخفیف  ویژه تولد اعضا
با ثبت مشخصات مشتریان خود میتوانید در سالگرد تولدشان علاوه بر تبریک گفتن موجب افزایش حس نزدیکی آنها با خود شوید.

همچنین می توانید در بعضی از خدمات خود برای آنها در روز های منتهی به تولدشان تخفیف قایل شوید.
۳-    معرفی محصولات جدید
اگر محصول جدیدی توسط سالن شما ارائه شده یا ابزار خاصی به امکانات سالن شما اضافه شده است میتوانید اینگونه به مشتریان خود اطلاع رسانی کرده و آنها را به استفاده از سالن خود ترغیب نمایید
۴-    معرفی خدمات جدید
خدمات جدید سالن خود را از طریق سامانه پیام کوتاه به مشتریان اعلام کنید و در صورت نیاز با استفاده از سیستم ارسال پیامک منطقه ای و ارسال اس ام اس به تفکیک جنسیت می توانید پیام خود را به دست مخاطبان خاص خود برسانید و به بهترین شیوه و ارزان ترین شیوه تبلیغات موثری داشته باشید.
۵-    برقراری سیستم نوبت دهی هوشمند
با داشتن شماره اختصاصی میتوانید نسبت به نوبت دهی به متقاضیان براساس خدمات مورد درخواست آن ها اقدام نمایید.
۶-    دریافت نظرات و پیشنهادات مشتریان
پنل اس ام اس شما را قادر به داشتن ارتباطی دو طرفه با مشتریان با عنوان دریافت نظرات و پیشنهادات خواهد  ساخت .
میتوانید پس از پایان یک روز کاری برای مشتریان آن روز در مورد میزان رضایت مندی از خدمات ارائه شده نظر خواهی انجام دهید و با فرستادن پیغام تشکر از مشتری با اهمیت بودن مشتری برای خود را به او اثبات کنید .و از او بخواهید تا نظرات و پیشنهاداتش را برای بهبود خدمات سالن شما ارائه کند.
۷-    معرفی مد های جدید
در صورتی که کار جدیدی به عنوان مد مطرح شد یا متد های جدیدی در زمینه کاریتان مطرح شد می توانید ان را با مشتریان خود در میان بگذارید .
۸- نکات زیبایی و بهداشتی
می توانید به صورت هفتگی پیام هایی راجع به بهداشت و زیبایی برای مشتریان خود ارسال کنید و برای آنها منشا آموزش شوید . در صورتیکه نکته هایی که مطرح میکنید سازنده باشند حتما آن ها به شما اعتماد خواهند کرد و شما را به عنوان انتخاب اول خود قرار میدهند .چون از نظر آنها شما برای سلامت مشتری خود ارزش قائل هستید.
۹- بازار یابی از طریق مشتریان :
با معرفی مشتری از ما تخفیف بگیرید! شاید این شعار ساده ای باشد اما میتواند بسیار راه گشا باشد. از این طریق مشتریان شما برای آنکه بتوانند از امکانات بیشتری برای خود بهره مند شوند اقدام به جذب مشتری برای شما خواهند کرد.
۱۰-    تعداد مراجعه و کوپن تخفیف
به مشتریان خود تخفیف تعداد مراجعه بدهید و آن را از طریق پیامک به آن ها اعلام کنید ! راه کار جالبی به نظر می رسد.
۱۱-  ارسال تشکر از تماس به نام اشخاص بعد از تماس با آرایشگاه
حس خوبی با این کار به مشتری دست خواهد داد ! به این راه کار بیاندیشید….
ما در ایران پیامک همه امکانات لازم را برای انکه شما بتوانید ارتباطی پایدار با مخاطبان خود داشته باشید را فراهم کرده ایم .پنل اس ام اس ایران قابل استفاده توسط هر فردی با هر سطحی از دانش بوده و نیاز به داشتن تخصص ندارد .از این رو امکانات گسترده آن بستر تبلیغاتی گسترده ای را پیش روی شما قرار میدهد.

 

 

دسترسی سریع

اپراتور پیامک صوتی تهران , خرید نمایندگی پیامک صوتی , خرید پنل پیامک صوتی , نمایندگی پیام کوتاه , پنل نمایندگی اس ام اس , تبلیغات تلگرامی رایگان , ریسلری سامانه پیامک , نمایندگی سامانه پیام کوتاه , نمایندگی سامانه پیامک , ریسلری سامانه پیام کوتاه , فروش نمایندگی پیام کوتاه , خرید پنل اس ام اس , پنل نمایندگی پیامک صوتی , خط پیامک صوتی تهران , پیام صوتی , نمایندگی پیامک , خرید نمایندگی پیام کوتاهسامانه پیام کوتاه البرزخرید نمایندگی سامانه پیام کوتاه , فروش نمایندگی سامانه پیام کوتاهنمایندگی پنل اس ام اس ,

ایران پیامک ارائه دهنده خدمات پیامک تبلیغاتی و خدماتی در سراسر کشور

خرید نمایندگی سامانه پیامک , ارسال پیام صوتی , پنل نمایندگی سامانه پیام کوتاه , فروش نمایندگی سامانه پیامک , نمایندگی پنل پیامک صوتی , خرید نمایندگی پنل اس ام اس , فروش سامانه پیامک , ریسلری پیام صوتی , نرم افزار ارسال انبوه تلگرام , تبلیغات تلگرامی رایگان , نرم افزار پیامک انبوه تلگرام , دانلود پنل رایگان تلگرام , پنل تلگرام ارزان , پنل تلگرام چیست , پنل ارسال تلگرام رایگان , خرید پنل تلگرام , سامانه تلگرام , پنل نمایندگی تلگرام , نمایندگی پنل تلگرام , فروش پنل تلگرام , فروش نمایندگی پنل اس ام اس , فروش پنل اس ام اس , پیامک صوتی تهران , خرید سامانه پیام کوتاه ,

ایران پیامک اپراتور پیامک صوتی در تهران و سایر استان ها

 سامانه پیامک صوتی , ریسلری پنل اس ام اس , نمایندگی سامانه پیامکی , سامانه پیام کوتاه , سامانه پیام صوتی , پنل نمایندگی سامانه پیامک , فروش سامانه پیام کوتاه , پنل اس ام اس , فروش پیامک صوتی , سامانه پیامک , صدای آماده جهت پیامک صوتیخرید پیامک صوتی , نمایندگی پیامک , خرید سامانه پیامک , پیامک صوتی , نمایندگی پیامک صوتی , شنیدن پیام صوتی همراه اول , شعر یار دبستانی من صوتی , اپراتور پیامک صوتی , پنل پیامک صوتی , ارسال پیامک صوتی , پیامک صوتی ایرانسل , پیام صوتی , تبلیغات صوتی , سامانه پیامک صوتی , ارسال پیامک صوتی انبوه , پنل صوتی , ارسال پیام صوتی , اجاره سیستم صوتی , پیامک صوتی همراه اول , ارسال تبلیغات صوتی انبوه , سامانه پیام صوتی , پنل پیام صوتی رایگانپیامک صوتی , ارسال پیام صوتی همراه اول , نمایندگی پیامک صوتیپنل پیام صوتی , سامانه ارسال پیامک صوتیسامانه پیامک صوتی ,

با ایران پیامک ارسال هدفمندی داشته باشید

پنل ارسال پیامک صوتیپنل پیامک صوتی , پیام خوان صوتی , پیامگیر صوتی , دریافت پیامک صوتی ایرانسل , پیام صوتی تلفن ثابت , پیامک صوتی تلفن ثابت , فرستادن پیامک صوتی , سرویس پیامک صوتی , پیام صوتی موبایل , پیام رسانی صوتی , ارسال پیام صوتی رایگان , نحوه ارسال پیامک صوتی با ایرانسل , چگونه پیامک صوتی بفرستیم ؟ , پیامک صوتی تبلیغاتی , ارسال پیام صوتی با همراه اول , پیامک صوتی , نمایندگی پیامک صوتیپنل پیامک صوتی رایگانپنل نمایندگی پیامک صوتی , سامانه پیامک صوتی , پیامک صوتی ایرانسلارسال پیامک صوتی با ایرانسل , پیامک صوتی همراه اول  , پیام صوتی انبوه , پیام صوتی با ایرانسل , ارسال پیامک صوتی انبوه و تبلیغاتی , نمایندگی پنل پیامک صوتی ایرانسل در اصفهان ,

بهترین امکانات را در ایران پیامک بیابید

 نمایندگی پنل پیامک صوتی ایرانسل در شیراز , نمایندگی پنل پیامک صوتی همراه اول در مشهد , نمایندگی پنل پیامک صوتی همراه اول در کرج , نمایندگی پنل صوتی همراه اول , نمایندگی پنل صوتی ایرانسل , پیام صوتی تبلیغاتی همراه اولپیام صوتی تبلیغاتی ایرانسلخرید پنل پیام صوتی همراه اول , خرید پنل پیام صوتی ایرانسل , ارسال پیام صوتی همراه اول , ارسال پیام صوتی ایرانسل , سامانه پیامک صوتی , پنل صوتی , پنل پیامک صوتی , نمایندگی سامانه پیامک