SEND TEST SMS

سامانه پیام کوتاه 707 بازدید ۲۸ آذر ۱۳۹۵

سامانه پیام کوتاه در ابتدا در یک پیتزا فروشی توسط مدیریت آن ابداع شد. پیامک یک ابزار ارتباطی در بستری بی سیم توسط گروه سما تلکام و شرکت مخابراتی و دافون افلکس در سال ۱۹۹۲ به مرحله بهره برداری رسید که البته در آن زمان از تلفن های همراه استفاده نمی شد. در آن زمان تلفن همراه صفحه کلیدی نداشت و برای نوشتن پیام مورد نظر میبایستی از کامپیوتر استفاده میکردند. در واقع تحلیلی اصلی برای طراحی این ابزار این بود که مدیران با منشی های خود به راحتی در ارتباط باشند و گزارش رفت و امد را دریافت کنند. تعداد ارسال پیام کوتاه بریتانیا در سال ۲۰۱۱ به ۱۵۰ میلیارد عدد رسید.

تاریخچه پیامک

تاریخچه پیامک

مخترع پیامک شخصی به نام مت مکنون بوده است که ایشان در سال ۲۰۱۴ بر اثر بیماری در سن ۶۳ سالگی در گذشت. پیام کوتاه در ایران از سال ۱۳۸۱ آغاز شد و در سال ۱۳۸۵، ۸ میلیارد پیامک در بین مخاطبین مبادله گردید. پس از مدتها با پیدایش دستگاهی به نام مودم جی اس ام راهکارهایی برای ارسال پیامک بصورت انبوه پدیدار شد. این دستگاه ها دارای یک سیم کارت بودند که به کامپیوتر نصب میشدند و از طریق نرم افزار خود قابلیت ارسال را بصورت انبوه داشتند. پس از مدت ها تمامی این ارسال های انبوه از طریق نرم افزار تحت وب به نام پنل اسم ام اس با سرعت بالا میسر شد.

 

مزایا استفاده از سامانه

مزایای استفاده

مزایای استفاده از سیستم پیامکی بسیار بالا است که به چند نوع از آنها اشاره خواهیم کرد. البته این مزایا در کسب و کارهای مختلف بوده و صاحبین این کسب و کار با تغییرات آن بهره برداری های مختلفی میتوانند از آن بکنند.

ارسال تبلیغات

کی از مهمترین مزایا در استفاده از پیامک تبلیغاتی است که با امکانات جدید ایران پیامک امکان ارسال بصورت هدفمندتر نیز فراهم شده است. ارسال های هدفمند را نیز میتوانیم به دسته های زیر تقسم کنیم.

   • ارسال تکی و گروهی
   • ارسال منطقه ای و محله ای
   • ارسال سن و جنسیت
   • اارسال کد پستی
   • ارسال اصناف و مشاغل مختلف
   • ارسال از طریق نقشه
   • ارسال از دکل
   • ارسال بر اساس موقعیت مکانی
   • ارسال نام تجاری

موارد بالا باعث میشوند که ارسال پیامک بصورت کاملا هدفمند انجام گردد.

اطلاع رسانی

در واقع یکی از عوامل مهم و ضرورت استفاده از سیستم پیامک اطلاع رسانی نیز میباشد. کاربردهای بسیاری در سیستم اطلاع رسانی وجود دارد یکی از پرکاربرد ترین انها ارسال زماندار است. در مشاغل مختلف از ارسال زماندار بصورت دوره ای و یا زمان مشخص استفاده میشود که در راه کارهای پیامکی با آن بحث و گفتگو خواهیم کرد.

سوالات مطرح شده

سوالات مطرح شده در ایران پیامک

سوالات زیادی در ایران پیامک مطرح شده است که به بسیاری از انها در پایین اشاره میکنم که شاید پاسخ برخی از سوالا را دریافت کنید.

۱-تعرفه های اعلام شده در تبلیغات بر اساس کدام اپراتور می باشد؟

تعرفه های اعلام شده در پیامک متنی بر اساس نرخ اپراتور ۵۰۰۰ میباشد که البته به دلیل نوین بودن این اپراتور و همچنین تعرفه پایین بر اساس تبلیغات مندرج میشود.

۲- ایا سامانه پیام کوتاه سالیانه است یا بصورت مادام العمر؟

خیر، سامانه ها بصورت سالیانه با ۶۰% تخفیف قابل تمدید است. حال سوال برایتان پیش میاید که چرا ۴۰% مبلغ دریافت میشود. این هزینه برای نگهداری سرور،هزینه تعرفه و پشتیبانی صرف میشود.

۳- آیا خطوط اختصاصی اپراتورهای دیگر را بخواهیم ثبت میکنید؟

بله. تمامی اپراتورها امکان ثبت خطوط را برای مخاطبین فراهم کرده اند. زمان ثبت خطوط باید مشخص شود که چند رقمی است و نسبت به آن هزینه مشخص میشود.

۴- آیا در پیام های ارسال نشده هزینه ها به سامانه پیام کوتاه بازگشت داده میشود؟

در این مرحله به دو نوع ارسال باید اشاره کرد. send base و deliver base ، که البته تعرفه ارسال در این دو نوع بسیار متفاوت هستند. در ادامه به این دو نوع ارسال میپردازیم. اما چیزی که در بین این دو نوع ارسال مشترک است بلک لیست مخابرات است که باید خاطر نشان کرد که هزینه آن به سامانه بازگشت داده میشود.

چرا ایران پیامک؟

شما میتوانید با پرداخت یکبار هزینه در ایران پیامک سایر پنل های ارسال را بصورت رایگان دریافت کنید. خدمات پس از فروش ایران پیامک باعث شده است که هر روز این خانواده بزرگ تر شود. ایران پیامک در تلاش است که با خدمات بهتر و پاسخگویی به موقع رضایت مشتریان خود را جذب کند. با انتخاب یک پنل امکانات چند پنل را خواهید داشت.

۱-پنل پیامک        ۲- پنل پیامک صوتی       ۳- شبکه های اجتماعی          ۴- ایمیل انبوه              ۵- فکس انبوه          ۶ – تبلیغات کلیکی

در واقع تعداد مشتریان ایران پیامک گواه خدمات برتر این مجموعه را نشان میدهد.

راه کارهای تبلیغاتی

در کسب و کارهای مختلف راه کارهای تبلیغاتی متفاوتی است. ما به شما پیشنهاد میکنیم که به بخش بازاریابی از طریق پیامک مراجعه کنید تا از کاربرهای پیامک در شغل خود اگاه شوید. امیدواریم صفحه بازاریابی از طریق پیامک برای شما مفید واقع شود.

 

بازاریابی بوسیله پیامک

امکانات

امکانات و طریقه استفاده از آنها

امکانات زیادی در پنل ایران پیامک وجود دارد که بدلیل زیاد بودن آنها نمیتوان همه آنها را در اینجا مطرح کرد. به همین دلیل چند نمونه از آنها را در قسمت پایین توضیح خواهیم داد.

ارسال تکی و گروهی : شما در تمامی حالت ها میتوانید با وارد کردن شماره های تلفن همراه چه بصورت تکی و چه بصورت گروهی پیامک خود را ارسال کنید.

ارسال منطقه ای و محله ای: با انتخاب این قسمت میتوانید به راحتی منطقه مورد نظر را انتخاب کرده و به آن یخش پیامک ارسال کنید.

ارسال از طریق نقشه: مشترک میتواند بر اساس نقشه گوگل منطقه مورد نظر را انتخاب کند. در این منطقه اپراتورها را نمایش خواهد داد.

ارسال سن و جنسیت: مشترکین میتوانند از طریق ماژل سن و جنسیت در ابتدا جنسیت را انتخاب کنند و سپس سن را. در واقع این نوع ارسال با انتخاب استان و شهر قابل ارسال است.

ارسال بر اساس موقعیت مکانی ( LBS ) : این نوع ارسال بر اساس موقعیت مکانی کاربر صورت میپذیرد. برای راه اندازی این نوع سیستم یک دستگاه از ایران پیامک تهیه میشود و در محل مورد نظر نصب می گردد. سپس با سامانه تنظیم میشود. شعاع مورد نظر که برای ان تعیین کرده اید ، هرکسی وارد آن محدوده شود دستگاه شماره را دریافت و از طریق سامانه،

پیامک یا پیامک صوتی را ارسال میکند. برای مشاهده قیمت ها و کاتولوگ دستگاه مورد نظر به بخش LBS مراجعه کنید.

 

سرویس ارسال بر اساس موقیعت مکانی کاربر LBS

 

ارسال زماندار: بر اساس زمان تعیین شده و یا نوع امکان ارسال در ارتباط با موضوع شما ارسال میگردد. در این نوع ارسال چند گزینه تحت عنوان ارسال بصورت یکبار ، ماهانه ، یکساله، هفتگی و دوره ای نیز وجود دارد. همچنین میتوانید تاریخ شروع و پایان ارسال زماندار را تعیین کنید.

ارسال بر اساس اصناف و مشاغل: در این نوع ارسال مشاغل و اصناف و استان تعیین شده و بر آن اساس قابل ارسال خواهد شد.

تبلیغات یا اطلاع رسانی

اطلاع رسانی و یا تبلیغات

در صورتی که سامانه را برای اطلاع رسانی تهیه میکنید بهتر است که یک خط خدماتی نیز تهیه کنید . زمانی که یک خط خدماتی داشته باشید میتوانید به بلک لیست مخابرات نیز پیام ارسال کنید. اما پس از خدماتی کردن خطوط باید طبق شرایط زیر عمل کنید.

۱- به هیچ عنوان با خطوط خدماتی پیامک تبلیغاتی ارسال نگردد.

۲- شرایط و قوانین اپراتورها را بپذیرید و به آن عمل کنید.

اما اگر بدنبال ارسال تبلیغات هستید ، سامانه بصورت پیش فرض برای تبلیغات است. نگران نباشید شما میتوانید خط خدماتی و تبلیغاتی را در کنار هم و در یک سامانه داشته باشید.

کسب درآمد

کسب درآمد

کسب درآمد

در صورتی که به دنبال یک شغل پر درامد هستید به شما پیشنهاد میشود که نمایندگی ایران پیامک را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه نمایندگی سامانه پیام کوتاه و نمایندگی پیامک صوتی مراجعه کنید.

نرم افزار موبایلی

در نرم افزار موبایلی نیز میتوانید کل سامانه را در اختیار داشته باشید . با این کار دیگر نیاز نیست وارد صفحه اینترنت شوید. بلکه با دانلود و نصب نرم افزار موبایلی میتوانید به سامانه متصل شوید . این نرم افزار بر اساس پلت فرم اندروید و ای اواس برنامه نویسی شده است.

اتصال به سایر نرم افزارها

سامانه ایران پیامک به اکثریت نرم افزارهای موجود در بازار متصل شده است. در صورتی که نرم افزار در حال بهره برداری به این سامانه متصل نشده است میتوانید با استفاده از وب سرویس ها این اتصال را برقرار کنید. وب سرویس و نمونه کدها، تمامی زبان های برنامه نویسی در سامانه موجود است.

تفاوت خطوط sand base و deliver base

خطوط sena base با شرایط زیر عمل میکنند:

در این نوع خطوط ارسال صورت میگیرد و فقط هزینه بلک لیست مخابرات بازگشت داده میشود. اما یکسری از شماره ها وجود دارد که خاموش هستند و یا بهره دلیلی در دسترس نیستند. هزینه پیامک انها نیز از سامانه کسر میگردد. زیرا نوع ارسال این نوع موضوع را تعیین میکند.

خطوط deliver base با شرایط زیر عمل میکنند:

در این نوع ارسال هزینه پیامک هایی که بدست مخاطب رسیده است را فقط کسر میکند و هزینه پیام های بلک لیست و نامعلوم به سامانه بازگشت داده میشود. با این تفاوت که تعرفه ارسال با هم متفاوت هستند. مسلما هزینه ارسال خطوط deliver base از send base گرانتر خواهد بود.

ارسال هدفمند

شما با انتخاب ایران پیامک به راحتی میتوانید بصورت هدفمند و واقعی ارسال کنید. در بسیاری از سامانه ها این موضوع به جدیت پیگیری نمیشود. عواملی که باعث ارسال هدفمند میشوند:

۱- بروز بودن بانک شماره ها                                         ۲- اتصال به دستگاه LBS

۳- ارسال از طریق دکل                                               ۴- ارسال از خطوط deliver base

۵- عملکرد صحیح سامانه                                            ۶- تعرفه بسیار پایین                                          ۷- چند نوع ارسال

عوامل بالا باعث میشوند تا ارسال بسیار هدفمند ایجاد شود و با یک ارسال مناسب بتوانید بازخورد عالی را تجربه کنید.

سامانه پیام کوتاه

ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت

اگر در استان تهران و یا البرز هستید میتوانید شماره خود را انتخاب کنید و با همان شماره دفتر خود پیامک ارسال کنید. به فرض مثال با شماره ******۰۲۱۸۸ پیامک ارسال کنید. این موضوع قابل اجراست برای درخواست این موضوع باید از داخل سامانه اقدام کنید. همچنین در تلاش هستیم تمامی استان ها با اپراتور ثابت قابلیت ارسال داشته باشند.

ارسال از طریق دستگاه LBS بصورت کاملا آنلاین

در این نوع ارسال دستگاهی تهیه میشود که با استفاده از آن دستگاه میتوانید شماره مخاطب را بدست آورده و برایشان پیامک کوتاه یا پیامک صوتی ارسال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این نوع خصوص به صفحه دستگاه LBS مراجعه کنید.

سرویس ارسال بر اساس موقیعت مکانی کاربر LBS

مطلب را دوست داشتید ؟ به اشتراک بگذارید